Świetne na Wielkanoc! Idealne dla dzieci, gdyż nie zawierają cukru.
U mnie w domu, ciasteczka marchewkowe, zaraz obok marchewkowych rogalików są nr 1 jeśli chodzi o słodkości.
Polecam!
Składniki:
3 i 1/2 szklanki mąki tortowej
1 kostka masła
3 szklanki drobno tartej marchewki
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 pojemniczka śmietany
Na stolnicę wsypuję mąkę, dodaję proszek do pieczenia, kawałki zimnego masła i zaczynam ugniatanie. Partiami dodaję marchewkę oraz śmietanę, jeśli ciasto nie chce się kleić.
Ulepioną kulę wkładam do worka foliowego i do lodówki (zwykle na kilka godzin, można na noc i drugiego dnia dokończyć ciastka).
Zimne ciasto rozwałkowuję partiami na ok 3-4 mm, foremką w kształcie jajka wykrawam ciasteczka.
Przekładam na blaszkę wyłożoną papierem i piekę 15-18 minut w 170 stopniach.
Wystudzone ciastka można dowolnie udekorować, u mnie w tym roku część polałam pomarańczowym lukrem (1łyżka wyciśniętego soku z pomarańczy, 2 łyżki cukru pudru) i posypałam białą oraz gorzką czekoladą.
Smacznego!
26 marca 2016
Pomidorowa z ryżem dla Malucha
Zupka, którą kochają dzieciaki :)
Składniki:
mały kawałek wołowiny
1 duża marchewka
1/2 pietruszki
kawałek selera
kawałek pora
2 gałązki natki pietruszki
ok. 2,5 litra wody
ryż (ilość zależy od tego jak gęstą chcemy mieć zupkę)
2-3 łyżki koncentratu pomidorowego
jogurt naturalny
Do garnka wkładam umyte mięso, zalewam wodą i gotuję. Po zszumowaniu,wsypuję ryż i gotuję ok. 30 minut. Następnie dodaję pokrojonego drobno pora oraz starte pozostałe warzywa i gotuję do miękkosci warzyw. Ewentualnie doprawiam odrobiną soli, pieprzu. Dorzucam też gałązki natki, dla lepszego smaku i zapachu.
Zupę zaprawiam koncentratem. Wyjmuję ugotowany kawałek mięsa i blenduję z niewielką ilością zupy, po czym dodaję do garnka (możecie tak zrobić np. drugiego dnia, a pierwszego dać dziecku zupę bez mięsa).
Przed podaniem możemy dziecku wymieszać zupkę z jogurtem naturalnym, starszemu ze śmietanką.
Polecam! Smacznego!
Składniki:
mały kawałek wołowiny
1 duża marchewka
1/2 pietruszki
kawałek selera
kawałek pora
2 gałązki natki pietruszki
ok. 2,5 litra wody
ryż (ilość zależy od tego jak gęstą chcemy mieć zupkę)
2-3 łyżki koncentratu pomidorowego
jogurt naturalny
Do garnka wkładam umyte mięso, zalewam wodą i gotuję. Po zszumowaniu,wsypuję ryż i gotuję ok. 30 minut. Następnie dodaję pokrojonego drobno pora oraz starte pozostałe warzywa i gotuję do miękkosci warzyw. Ewentualnie doprawiam odrobiną soli, pieprzu. Dorzucam też gałązki natki, dla lepszego smaku i zapachu.
Zupę zaprawiam koncentratem. Wyjmuję ugotowany kawałek mięsa i blenduję z niewielką ilością zupy, po czym dodaję do garnka (możecie tak zrobić np. drugiego dnia, a pierwszego dać dziecku zupę bez mięsa).
Przed podaniem możemy dziecku wymieszać zupkę z jogurtem naturalnym, starszemu ze śmietanką.
Polecam! Smacznego!
22 marca 2016
Ciasto czekoladowe z malinami
Z mrożonych malin miał być całkiem inny deser...ale, jak to często bywa, życie nakazało zrobienia szybkiej słodkości i tak oto powstało to ciasto. Lekko wilgotne, ale zarazem lekkie. Jednym słowem, pyszne!
Składniki:
300g malin (u mnie częściowo rozmrożone)
1 i 1/2 szklanki mąki tortowej
3 jajka
1/3 szklanki cukru (jeśli lubicie słodkie ciasta, można dać więcej)
3 łyżki kakao
2 płaskie łyżeczki sody
mały kubeczek jogurtu naturalnego
3/4 szklanki oleju
Jajka wbijam do miski, dodaję cukier i mieszam łyżką (za ścianą miałam śpiące dziecko, więc ciasto powstało bez użycia miksera, ale spokojnie możecie go użyć). Do masy jajecznej dodaję olej i jogurt i dalej mieszam, następnie wsypuję mąkę z sodą i kakao. Mieszam, na koniec dodaję maliny i delikatnie łączę z ciastem.
Ciasto przekładam do kwadratowej formy 22x22 wyłożonej papierem do pieczenia.
Piekę ok 1 godziny w 170 stopniach.
Po wystudzeniu można polać polewą.
Smacznego!
Składniki:
300g malin (u mnie częściowo rozmrożone)
1 i 1/2 szklanki mąki tortowej
3 jajka
1/3 szklanki cukru (jeśli lubicie słodkie ciasta, można dać więcej)
3 łyżki kakao
2 płaskie łyżeczki sody
mały kubeczek jogurtu naturalnego
3/4 szklanki oleju
Jajka wbijam do miski, dodaję cukier i mieszam łyżką (za ścianą miałam śpiące dziecko, więc ciasto powstało bez użycia miksera, ale spokojnie możecie go użyć). Do masy jajecznej dodaję olej i jogurt i dalej mieszam, następnie wsypuję mąkę z sodą i kakao. Mieszam, na koniec dodaję maliny i delikatnie łączę z ciastem.
Ciasto przekładam do kwadratowej formy 22x22 wyłożonej papierem do pieczenia.
Piekę ok 1 godziny w 170 stopniach.
Po wystudzeniu można polać polewą.
Smacznego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)


