Jedna z naszych ulubionych szybkich zapiekanek makaronowych. Polecam!
Składniki:
200 g pełnoziarnistego makaronu penne
puszka pomidorów + 5 plasterków świeżego pomidora
3 ząbki czosnku
200 g mozzarelli + 5 plastrów do przybrania
garść świeżej bazylii
4 łyżki oliwy lub oleju
sól
pieprz
Penne gotuję al dente i odstawiam.
Na patelnie wlewam oliwę, wrzucam posiekany czosnek. Pomidory przecieram i wraz z zalewą dodaję na patelnię, duszę kilka minut.
Dodaję ugotowany makaron, a następnie posiekaną na kawałki mozzarellę. Doprawiam solą i pieprzem oraz wrzucam posiekaną bazylię.
Danie przekładam do wysmarowanego oliwą naczynia żaroodpornego i zapiekam ok 20-30 minut w 170 stopniach. Po 15 minutach makaron mieszam i czasem dodaję na wierzch plasterki pomidora oraz mozzarelli.
Smacznego!
31 lipca 2015
23 lipca 2015
Placuszki jajeczno-bananowe
Banalnie proste i pyszne placuszki, którym nie oprze się największy niejadek ;) Idealne na drugie śniadanie lub podwieczorek dla dziecka. 5 minut i placuszki gotowe! Polecam!
Składniki:
1 jajko
1 banan
2 łyżki mąki
W miseczce roztrzepuję jajo, dodaję banana i łączę go z jajkiem rozgniatając widelcem. Do masy dodaję mąkę, mieszam.
Łyżką nakładam masę na rozgrzaną patelnię, smażę dosłownie góra 1 min z każdej strony.
Warto użyć patelni bez tłuszczu lub smażyć placki na odrobinie oleju rzepakowego lub masła klarowanego.
Placuszki podaję z owocami. Świetnie smakują także same.
Smacznego!
Składniki:
1 jajko
1 banan
2 łyżki mąki
W miseczce roztrzepuję jajo, dodaję banana i łączę go z jajkiem rozgniatając widelcem. Do masy dodaję mąkę, mieszam.
Łyżką nakładam masę na rozgrzaną patelnię, smażę dosłownie góra 1 min z każdej strony.
Warto użyć patelni bez tłuszczu lub smażyć placki na odrobinie oleju rzepakowego lub masła klarowanego.
Placuszki podaję z owocami. Świetnie smakują także same.
Smacznego!
22 lipca 2015
Sałatka kurczakowa z arbuzem
Lekka sałatka, idealna na obiad lub przekąskę w upalny dzień. Polecam!
Składniki:
kawałek arbuza pokrojonego w kostkę (ok. 1/4 niedużego)
2 pieczone udka lub pojedyncza pieczona pierś
słoik selera do sałatek
1 cebula pokrojona w kostkę
20 dag ryżu ugotowanego na sypko
5 łyżek jogurtu naturalnego
2-3 łyżki majonezu
sól
pieprz
W misce umieszczam ugotowany i ostudzony ryż. Dodaję kawałki pieczonego kurczaka, odciśnięty z zalewy seler oraz cebulę. Wsypuję kawałki arbuza i mieszam wszystkie składniki.
Jogurt mieszam z majonezem, wsypuję sól i pieprz, mieszam. Tak przygotowanym sosem polewam sałatkę.
Odstawiam do lodówki na ok. 30 minut.
Przed podaniem posypuję natką pieptruszki.
Smacznego!
Składniki:
kawałek arbuza pokrojonego w kostkę (ok. 1/4 niedużego)
2 pieczone udka lub pojedyncza pieczona pierś
słoik selera do sałatek
1 cebula pokrojona w kostkę
20 dag ryżu ugotowanego na sypko
5 łyżek jogurtu naturalnego
2-3 łyżki majonezu
sól
pieprz
W misce umieszczam ugotowany i ostudzony ryż. Dodaję kawałki pieczonego kurczaka, odciśnięty z zalewy seler oraz cebulę. Wsypuję kawałki arbuza i mieszam wszystkie składniki.
Jogurt mieszam z majonezem, wsypuję sól i pieprz, mieszam. Tak przygotowanym sosem polewam sałatkę.
Odstawiam do lodówki na ok. 30 minut.
Przed podaniem posypuję natką pieptruszki.
Smacznego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)


