Smaczny, pożywny i zdrowy obiad. Polecam!
Składniki:
30 dag piersi z indyka
garść suszonych moreli
sól
pieprz
słodka papryka
oliwa
woreczek ryżu (ja użyłam pełnoziarnistego)
Ryż gotuję według przepisu i odstawiam.
Indyka myję i kroję na większe kawałki. Posypuję solą, pieprzem i papryką, skrapiam delikatnie oliwą, dodaję morele, mieszam i odstawiam na ok. 2 godziny do lodówki.
Naczynie do zapiekania smaruję delikatnie oliwą, wysypuję ryż. Wyrównuję powierzchnię i wrzucam kawałki indyka z morelami. Przykrywam folią aluminiową (można oczywiście użyć naczynia z pokrywką) i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 170 stopni na 30-40 minut. 10 minut przed koncem zdejmuję folię, aby indyk delikatnie zarumienił się.
Smacznego!
19 grudnia 2014
21 listopada 2014
Krem dyniowo-pomidorowy
Dawno nie pojawił się tu żaden wpis. Gotuję, ale brak mi często już sił na umieszczanie wpisów. Powoli się jednak organizuję i może uda mi się częściej zamieszczać moje małe kulinarne dokonania ;)
Postanowiłam poszerzyć moje wpisy o nowe kategorie. Na początek będą dania dla matki karmiącej. Nie są to bynajmniej zalecenia co należy jeść w tym szczególnym czasie, a jedynie potrawy, które jem ja i które nie szkodzą mojemu dziecku. Wiadomo, nie każde dziecko toleruje urozmaicone menu, są też sprawy alergiczne.
Ja też sama zaczęłam już jeść trochę odważniej (po ubogim menu rosołkowo-pulpetowym), aczkolwiek unikam zakazanych w tym okresie produktów.
Zatem jeśli jakiejś mamie będzie odpowiadało co proponuję to zapraszam do wypróbowania, bo będą tu tylko takie dania, po których moje dziecko zachowywało się normalnie.
A dziś polecam pyszną jesienną dyniową zupkę :)
Składniki:
1 kg obranej i pokrojonej w kostkę dyni
2 duże łyżki koncentratu pomidorowego
1 duży ziemniak
1 mała cebula
1 ząbek czosnku
1 mała czerwona papryczka chili
2 łyżki oleju rzepakowego
2 litry bulionu warzywnego
pieprz świeżo mielony
sól
natka pietruszki
W garnku rozgrzewam olej i wrzucam posiekaną cebulę i czosnek.
Po chwili dodaję dynię oraz pokrojonego ziemniaka i ok. 2 minuty duszę. Dodaję koncentrat pomidorowy, mieszam i zalewam bulionem.
Gotuję ok. 15 minut.
W międzyczasie dodaję pokrojoną w drobną kostkę papryczkę, ewentualnie doprawiam.
Po ugotowaniu zupę miksuję.
Podaję ze świeżo zmielonym pieprzem oraz natką pietruszki.
Smacznego!
Postanowiłam poszerzyć moje wpisy o nowe kategorie. Na początek będą dania dla matki karmiącej. Nie są to bynajmniej zalecenia co należy jeść w tym szczególnym czasie, a jedynie potrawy, które jem ja i które nie szkodzą mojemu dziecku. Wiadomo, nie każde dziecko toleruje urozmaicone menu, są też sprawy alergiczne.
Ja też sama zaczęłam już jeść trochę odważniej (po ubogim menu rosołkowo-pulpetowym), aczkolwiek unikam zakazanych w tym okresie produktów.
Zatem jeśli jakiejś mamie będzie odpowiadało co proponuję to zapraszam do wypróbowania, bo będą tu tylko takie dania, po których moje dziecko zachowywało się normalnie.
A dziś polecam pyszną jesienną dyniową zupkę :)
Składniki:
1 kg obranej i pokrojonej w kostkę dyni
2 duże łyżki koncentratu pomidorowego
1 duży ziemniak
1 mała cebula
1 ząbek czosnku
1 mała czerwona papryczka chili
2 łyżki oleju rzepakowego
2 litry bulionu warzywnego
pieprz świeżo mielony
sól
natka pietruszki
W garnku rozgrzewam olej i wrzucam posiekaną cebulę i czosnek.
Po chwili dodaję dynię oraz pokrojonego ziemniaka i ok. 2 minuty duszę. Dodaję koncentrat pomidorowy, mieszam i zalewam bulionem.
Gotuję ok. 15 minut.
W międzyczasie dodaję pokrojoną w drobną kostkę papryczkę, ewentualnie doprawiam.
Po ugotowaniu zupę miksuję.
Podaję ze świeżo zmielonym pieprzem oraz natką pietruszki.
Smacznego!
15 lipca 2014
Spaghetti z mięsem, marchewką i chili
Dawno nie pojawił się na blogu żaden makaron...W upały zajadaliśmy się głównie makaronem z truskawkami, więc czas przyszedł na coś bardziej treściwego.
Składniki:
1/2 opakowania makaronu spaghetti
30 dag mięsa mielonego z indyka
3 marchewki
2 czerwone papryczki chili
2 cebule lub 1 duża
4 ząbki czosnku
3/4 szklanki wody
sól
pieprz
1/2 pęczka natki pietruszki
Na rozgrzany olej wrzucam pokrojoną w kostkę cebulę oraz posiekany czosnek. Chwilę smażę i dodaję starte marchewki. Smażę kilka minut.
Następnie dodaję mięso i smażę, aż będzie dobrze wysmażone. W międzyczasie dodaję drobno pokrojone papryczki. Podlewam wodą, doprawiam i duszę ok. 10 minut. Na sam koniec wsypuję posiekaną natkę.
Sos mieszam z ugotowanym makaronem.
Smacznego!
Składniki:
1/2 opakowania makaronu spaghetti
30 dag mięsa mielonego z indyka
3 marchewki
2 czerwone papryczki chili
2 cebule lub 1 duża
4 ząbki czosnku
3/4 szklanki wody
sól
pieprz
1/2 pęczka natki pietruszki
Na rozgrzany olej wrzucam pokrojoną w kostkę cebulę oraz posiekany czosnek. Chwilę smażę i dodaję starte marchewki. Smażę kilka minut.
Następnie dodaję mięso i smażę, aż będzie dobrze wysmażone. W międzyczasie dodaję drobno pokrojone papryczki. Podlewam wodą, doprawiam i duszę ok. 10 minut. Na sam koniec wsypuję posiekaną natkę.
Sos mieszam z ugotowanym makaronem.
Smacznego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)


