Przypomniały mi się czasy dzieciństwa, kiedy to zjadałam duże ilości płotek i innych ryb słodkowodnych. Najpyszniejsze są płotki najzwyczajniej usmażone bez zbędnych dodatków. Polecam, jeśli złowicie lub dorwiecie na targu!
Składniki:
dowolna ilość płotek (te mniejsze są najsmaczniejsze)
sól
pieprz
odrobina mąki
olej
Płotki należy dokładnie umyć i oczyścić (na rynku można kupić już oczyszczone). Następnie nacieramy solą i pieprzem, na chwilę odstawiamy.
Na patelni rozgrzewamy olej i smażymy do uzyskania złocistego koloru rybki, które wcześniej obtaczamy w mące.
Podaję z pszennym chlebem.
Smacznego!
21 stycznia 2014
16 stycznia 2014
Kasza gryczana z pieczarkami i brokułem
Prosta i bardzo smaczna potrawa, a przy tym zdrowa. Może być dodatkiem do mięsa, jak również świetnie sprawdzi się jako samodzielne danie. Polecam!
Składniki:
1 szklanka kaszy gryczanej
2 szklanki wody do ugotowania kaszy
15 dag pieczarek
1 brokuł
łyżeczka masła
sól
pieprz
Zaczynam od kaszy. Kaszę wsypuję do garnka, zalewam 2 szklankami wody, dodaję sól oraz łyżeczkę masła. Gotuję, aż woda w kaszy zagotuje się. Gotuję jeszcze 2-3 minuty. Garnek przykrywam, zdejmuję z ognia, zawijam w gazetę i koc i odstawiam na 2 godziny. Dzięki takiemu przygotowaniu, kasza będzie niezwykle sypka.
W międzyczasie podsmażam na patelni drobno pokrojone pieczarki, doprawiam solą i pieprzem i odstawiam.
Gdy kasza jest już gotowa, dokładam ją do pieczarek i kilka chwil podgrzewam.
Brokuła dzielę na różyczki i gotuję 5 min we wrzątku. Ja podaję brokuły osobno obok kaszy, ale równie dobrze smakuje, gdy doda się go do kaszy i wymiesza.
Kaszę posypuję natką i podaję zwykle z mizerią.
Smacznego!
Składniki:
1 szklanka kaszy gryczanej
2 szklanki wody do ugotowania kaszy
15 dag pieczarek
1 brokuł
łyżeczka masła
sól
pieprz
Zaczynam od kaszy. Kaszę wsypuję do garnka, zalewam 2 szklankami wody, dodaję sól oraz łyżeczkę masła. Gotuję, aż woda w kaszy zagotuje się. Gotuję jeszcze 2-3 minuty. Garnek przykrywam, zdejmuję z ognia, zawijam w gazetę i koc i odstawiam na 2 godziny. Dzięki takiemu przygotowaniu, kasza będzie niezwykle sypka.
W międzyczasie podsmażam na patelni drobno pokrojone pieczarki, doprawiam solą i pieprzem i odstawiam.
Gdy kasza jest już gotowa, dokładam ją do pieczarek i kilka chwil podgrzewam.
Brokuła dzielę na różyczki i gotuję 5 min we wrzątku. Ja podaję brokuły osobno obok kaszy, ale równie dobrze smakuje, gdy doda się go do kaszy i wymiesza.
Kaszę posypuję natką i podaję zwykle z mizerią.
Smacznego!
14 stycznia 2014
Kapuśniak
Sama się temu dziwię, ale mimo iż bardzo lubię kapuśniak, gotowałam go właśnie pierwszy raz w życiu. Zwykle jadam go w rodzinnym domu na specjalne zamówienie. Ciąża jednak sprawia, że mam ochotę na kwaśne potrawy i stąd musiałam go ugotować, bo do domu daleko... :) Zupa rozgrzewająca, idealna na zimę. Polecam!
Składniki:
1/2 kg kwaśnej kiszonej kapusty
1 mała chuda golonka indycza
1 marchewka
1 pietruszka
kawałek selara
kawałek pora
3 litry wody
łyżka koncentratu pomidorowego
4-5 ziemniaków
listek laurowy
ziele angielskie
sól, pieprz, słodka papryka
odrobina kminku
Na warzywach i golonce indyczej gotuję wywar. Następnie warzywa i mięso wyjmuję z garnka i wrzucam do niego kapustę. Ja mojej kapusty nie płukałam i nie odciskałam soku, chciałam, żeby zupa była maksymalnie kwaśna.
W osobnym garnku gotuję pokrojone w kostkę ziemniaki.
Część mięsa dzielę na małe kawałki i dorzucam do zupy. Dodaję ugotowane ziemniaki. Doprawiam koncentratem i przyprawami.
Smacznego!
Składniki:
1/2 kg kwaśnej kiszonej kapusty
1 mała chuda golonka indycza
1 marchewka
1 pietruszka
kawałek selara
kawałek pora
3 litry wody
łyżka koncentratu pomidorowego
4-5 ziemniaków
listek laurowy
ziele angielskie
sól, pieprz, słodka papryka
odrobina kminku
Na warzywach i golonce indyczej gotuję wywar. Następnie warzywa i mięso wyjmuję z garnka i wrzucam do niego kapustę. Ja mojej kapusty nie płukałam i nie odciskałam soku, chciałam, żeby zupa była maksymalnie kwaśna.
W osobnym garnku gotuję pokrojone w kostkę ziemniaki.
Część mięsa dzielę na małe kawałki i dorzucam do zupy. Dodaję ugotowane ziemniaki. Doprawiam koncentratem i przyprawami.
Smacznego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)


