Grillowany indyk zawsze smakuje świetnie. Pozostaje idealnie wilgotny, a jednocześnie grillowanie sprawia, że pojawia się przepyszna skorupka z sosu, jaki wydostaje się z indyka. Polecam!
Składniki:
pierś z indyka ( u mnie ok. 40 dag)
odrobina oliwy
1 czubata łyżeczka curry
sól
pieprz
słodka papryka
Indyka kroję w grubą kostkę. Nacieram przyprawami z curry na czele, delikatnie skrapiam oliwą i odstawiam na noc.
Kawałki indyka nadziewam na patyczki, grilluję ok. 20 minut.
Jedliśmy grillowane mięso z sałatką.
Smacznego!
26 listopada 2013
25 listopada 2013
Sałatka z kiełkami rzodkiewki
Zdrowy mix sałat i warzyw ze sporą garścią kiełków rzodkiewki to coś, czego potrzebujemy na początek zimy :)
Składniki:
miska sałat (rukola, roszponka, sałata rzymska, lodowa)
garść pomidorków koktajlowych
ogórek
1 dymka
kawałek czerwonej papryki
spora garść kiełków rzodkiewki
garść posiekanej natki
sos vinegret
Do miski wrzucam porwane sałaty. Dodaję posiekaną dymkę, pokrojonego w plastry ogórka.
Dorzucam pokrojoną w paski paprykę. Pomidorki kroję na pół i dodaję posiekaną natkę.
Na koniec wrzucam kiełki, polewam sosem.
Smacznego!
Składniki:
miska sałat (rukola, roszponka, sałata rzymska, lodowa)
garść pomidorków koktajlowych
ogórek
1 dymka
kawałek czerwonej papryki
spora garść kiełków rzodkiewki
garść posiekanej natki
sos vinegret
Do miski wrzucam porwane sałaty. Dodaję posiekaną dymkę, pokrojonego w plastry ogórka.
Dorzucam pokrojoną w paski paprykę. Pomidorki kroję na pół i dodaję posiekaną natkę.
Na koniec wrzucam kiełki, polewam sosem.
Smacznego!
24 listopada 2013
Murzynek
Prosty i szybki przepis na ciasto, które nie wychodzi z mody ;)
Składniki:
2 szklanki mąki
1 szklanka mleka
3/4 szklanki oleju
1/4 szklanki cukru
1 cukier waniliowy
2 jajka
2 łyżki dżemu z czarnych porzeczek
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
Do miski przesiewam mąkę z proszkiem, dodaję cukry, sodę, kakao i mieszam.
Wbijam jajka, dodaję dżem, wlewam mleko i olej i dokładnie łączę składniki.
Masę wylewam do podłużnej blaszki wyłożonej papierem do pieczenia.
Piekę ok. 50 minut w 170 stopniach.
Ciasto oczywiście można po upieczeniu potraktować jakąś polewą. U mnie owoce, tym razem murzynek w towarzystwie soczystych granatów.
Smaczego!
Składniki:
2 szklanki mąki
1 szklanka mleka
3/4 szklanki oleju
1/4 szklanki cukru
1 cukier waniliowy
2 jajka
2 łyżki dżemu z czarnych porzeczek
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
Do miski przesiewam mąkę z proszkiem, dodaję cukry, sodę, kakao i mieszam.
Wbijam jajka, dodaję dżem, wlewam mleko i olej i dokładnie łączę składniki.
Masę wylewam do podłużnej blaszki wyłożonej papierem do pieczenia.
Piekę ok. 50 minut w 170 stopniach.
Ciasto oczywiście można po upieczeniu potraktować jakąś polewą. U mnie owoce, tym razem murzynek w towarzystwie soczystych granatów.
Smaczego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)



