Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Podwieczorek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Podwieczorek. Pokaż wszystkie posty

26 marca 2016

Ciasteczka Marchewkowe Jajka

Świetne na Wielkanoc! Idealne dla dzieci, gdyż nie zawierają cukru.
U mnie w domu, ciasteczka marchewkowe, zaraz obok marchewkowych rogalików są nr 1 jeśli chodzi o słodkości.
Polecam!



Składniki:
3 i 1/2 szklanki mąki tortowej
1 kostka masła
3 szklanki drobno tartej marchewki
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 pojemniczka śmietany

Na stolnicę wsypuję mąkę, dodaję proszek do pieczenia, kawałki zimnego masła i zaczynam ugniatanie. Partiami dodaję marchewkę oraz śmietanę, jeśli ciasto nie chce się kleić.
Ulepioną kulę wkładam do worka foliowego i do lodówki (zwykle na kilka godzin, można na noc i drugiego dnia dokończyć ciastka).
Zimne ciasto rozwałkowuję partiami na ok 3-4 mm, foremką w kształcie jajka wykrawam ciasteczka.
Przekładam na blaszkę wyłożoną papierem i piekę 15-18 minut w 170 stopniach.
Wystudzone ciastka można dowolnie udekorować, u mnie w tym roku część polałam pomarańczowym lukrem (1łyżka wyciśniętego soku z pomarańczy, 2 łyżki cukru pudru) i posypałam białą oraz gorzką czekoladą.

Smacznego!


22 września 2013

Mini tiramisu z malinami

Desery w pucharkach czy szklaneczkach są idealne, gdy mamy zamiar podać je gościom. Omijamy całą ceremonię z krojeniem i mnóstwem gadżetów na stole. Bardzo je z tego powodu lubię :)


Składniki:
500 ml kremówki
małe opakowanie mascarpone
mały koszyczek malin
ok. 16 biszkoptów języczków
1/4 szklanki mocnej kawy
kakao do posypania

Zaczynam od przygotowania mocnej kawy, którą odstawiam, aby wystygła.
Kremówkę ubijam na sztywno i delikatnie łączę z serkiem. Odstawiam do lodówki.
Na dno szklaneczek (u mnie 8 sztuk) wrzucam po 1 połamanym biszkopcie.
Biszkopty skrapiam odrobiną zimnej kawy. Następnie wrzucam po kilka malin. Na maliny rozprowadzam bitą śmietanę, posypuję kakao i drugi raz robię podobne warstwy.
Deser wkładam do lodówki na kilka godzin.
Przed samym podaniem posypuje kakao.

Smacznego!


20 września 2013

Ciasto francuskie ze śliwkami

Ciasto francuskie warto czasem mieć w domu...Wystarczą jak tu trzy, a nawet dwa składniki i pyszny deser mamy gwarantowany!
Zamiast śliwek świetnie sprawdzą się tu maliny, brzoskwinie czy jabłka posypane cynamonem. Polecam!


Składniki:
opakowanie ciasta francuskiego
kilkanaście śliwek
płatki migdałowe

Ciasto francuskie rozwijam na blaszce i dzielę na 12 części.
Na każdej układam 3 lub 4 połówki śliwek, następnie posypuję płatkami migdałowymi.
Piekę ok. 20 minut w 170 stopniach, aż ciasto będzie lekko zarumienione.
Po upieczeniu, jeśli śliwki nie są wystarczająco słodkie, można posypać cukrem pudrem.

Smacznego!

16 maja 2013

Placki z rabarbarem

Sezon rabarbarowy rozpoczęty, a więc warto z niego korzystać, bo trwa niestety krótko.
Bardzo lubię rabarbar, jego kwaskowaty smak...mniam...:)
Dzisiejsza propozycja na placki z jego dodatkiem jest świetnym pomysłem zarówno na śniadanie, obiad, podwieczorek, jak i kolację. Są przepyszne i zarazem bardzo proste w przygotowaniu. Serdecznie polecam!


Składniki:
2 szklanki mąki
1 szklanka mleka
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 jajka
1 łyżeczka cukru waniliowego
3 pałki rabarbaru
1 łyżeczka cukru
olej do smażenia
cukier puder do posypania

Rabarbar myję, obieram i kroję w cienkie krążki. Zasypuję łyżeczką cukru i odstawiam.
W misce umieszczam mąkę z proszkiem do pieczenia, jajka, cukier waniliowy oraz mleko i wszystko dokładnie mieszam do uzyskania gładkiej konsystencji. W razie potrzeby dolewam trochę mleka.
Dodaję do miski rabarbar, mieszam i smażę partiami na rozgrzanym oleju.
Placki osuszam na ręczniku papierowym.
Posypuję cukrem pudrem.

Smacznego!


20 kwietnia 2013

Placki z ricottą i jabłkami

Przepyszne placuszki z dodatkiem serka ricotta i jabłuszkami. Przypominają mi smak z dzieciństwa. Idealnie nadają się na weekendowe śniadanie :)


Składniki:
szklanka mąki tortowej
opakowanie sera ricotta 250g
2 jajka
pół łyżeczki proszku do pieczenia
pół łyżeczki cukru waniliowego
pół szklanki mleka
2 jabłka

Do miski wsypuję mąkę. Dodaję proszek do pieczenia oraz cukier waniliowy, mieszam.
Dodaję serek, wbijam całe jajka i delikatnie mieszam. Powoli dolewam mleko, dokładnie mieszam do uzyskania gładkiej masy.
Jedno jabłko ścieram na tarce o grubych oczkach, drugie drobno kroję i mieszam z masą.
Smażę partiami na rozgrzanym oleju ( z 1 łyżki jeden placek). Z takiej ilości wychodzi ok. 10 placuszków.
Odsączam z oleju na ręczniku papierowym. Posypuję cukrem pudrem lub podaję z konfiturą.

Smacznego!

10 marca 2013

Kolorowe owoce w galaretce

Deser, który uwielbiamy. O każdej porze roku, za każdym razem z innymi owocami :) Nie dość, że pyszny to jeszcze sprawia, że lato jest zawsze ciut bliżej i bliżej...


Składniki na 6 deserów:
1 banan
3 mandarynki
średnia kiść czerwonych winogron
brzoskwinie z puszki - 6 połówek
2 galaretki ( u mnie dziś pomarańczowa i owoce leśne)

W naczyniach umieszczam owoce: banany kroję w plasterki, mandarynki dzielę na cząstki, winogrona kroję na pół, brzoskwinie w paseczki.
Galaretki mieszam i rozpuszczam w 3 szklankach gorącej wody. Gdy tylko wystygną, zalewam nimi owoce.
Wkładam do lodówki do całkowitego stężenia.

Smacznego!

29 stycznia 2013

Bita śmietana z granatem na 1 urodziny bloga

Dziś mój blog ma swoje 1 urodziny :)
Bardzo dużo przez ten rok się działo u mnie w kuchni :) Blog stał się swego rodzaju pamiętnikiem moich kulinarnych poczynań, z których, co bardzo mnie cieszy, korzysta moja rodzina i znajomi, a także czytelnicy, którzy czasem napiszą do mnie pełnego ciepła maila :)
Na urodziny będzie nie tort a przepyszny deser. Lekki, orzeźwiający, rozpływający się w ustach :)



Składniki:
500 ml śmietanki 30%
kilka podłużnych biszkoptów
bardzo duży dojrzały granat

Śmietankę ubijam na sztywno. Na dno salaterek wrzucam rozkruszone biszkopty, na nie wsypuję ziarenka granatu, przykrywam śmietanką. Powtarzam kolejną warstwę biszkoptów, granatu, śmietanki, na wierzchu rozrzucam granatowe ziarenka. Wstawiam na kilka godzin do lodówki.

Smacznego!


10 stycznia 2013

Baton pełnoziarnisty z pestkami, płatkami i malinami

Ulubiony, zdrowy, lekko kwaśny baton mojego męża. O niebo lepszy od kupnych zdrowych batoników!
Polecam!




Składniki:
1 i 1/2 szklanki mąki pełnoziarnistej
1 i 1/2 szklanki płatków owsianych
garść pestek słonecznika
duża garść pestek dyni
garść orzechów włoskich
kostka masła
5 tabletek stevii
opakowanie cukru waniliowego
350 g malin
sok z 1 cytryny

W zimie używam do przygotowania batonika mrożonych malin, a zatem najpierw je rozmrażam.
Mąkę mieszam z płatkami, pestkami, orzechami, rozkruszoną stevią, połową cukru waniliowego oraz kawałkami masła. Wyrabiam rękami ciastko (będzie sypkie, wyrabiam, aż powstaną grudni a'la kruszonka).
2/3 ciasta przekładam na wysmarowaną masłem blachę, delikatnie ugniatam i wstawiam na 12 minut do piekarnika nagrzanego do 175 stopni. Po tym czasie ciasto wyciągam i układam na nim maliny uprzednio wymieszane z pozostałym cukrem waniliowym, sokiem z cytryny i 2 łyżkami mąki. Posypuję pozostałym ciastem. Wstawiam do piekarnika na kolejne 35 minut, skręcając piekarnik do 160 stopni.

Smacznego!

3 stycznia 2013

Tiramisu

Deser niebiański...Pyszny! Z każdym kęsem pyszniejszy...:)


Składniki:
duże opakowanie biszkoptów języczków
500 g mascarpone
250 g kremówki 36%
4 zółtka
3 łyżeczki cukru pudru
kieliszek whisky
300 ml mocnego espresso
kawa rozpuszczalna do posypania
gorzkie kakao do posypania


Zaczynamy od przygotowania mocnego espresso, które odstawiamy do całkowitego wystygnięcia. Do zimnego dolewamy whisky, mieszamy i odstawiamy. 
Żółtka ubijamy z cukrem pudrem na biały krem, dodajemy partiami serek mascarpone i ubijamy, aż masa będzie sztywna (potrwa to dobrych kilka minut). Połowę masy odkładamy.
Ubijamy kremówkę na sztywno, mieszamy delikatnie z połową masy serkowej.
Biszkopty moczymy sekundę w zimnej kawie. Układamy w naczyniu.
Masę z samych żółtek i serka wykładamy na biszkoptach. Posypujemy proszkiem kawy rozpuszczalnej.
Drugą warstwę szybko nasączonych kawą biszkoptów układamy. Na nią wykładamy i rozsmarowujemy krem z dodatkiem bitej śmietany.
Tiramisu wkładamy na noc do lodówki. Podajemy deser schłodzony, bezpośrednio przed podaniem posypujemy kakao.
    Smacznego!

    2 października 2012

    Gruszki w cieście czekoladowym

    Moje szybkie wariacje na temat przepisu Nigelli. Pyszne gruszki w cieście czekoladowym, a wszystko w ekspresowym tempie i idealne na deser dla dwojga :)



    Składniki na dwie porcje:
    1 soczysta gruszka
    pół szklanki mąki
    10 dag miękkiego masła
    2 łyżki oleju
    1 jajko
    2 łyżki cukru trzcinowego
    2 łyżki kakao
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    2 łyżki mleka

    Jajko ucieram w cukrem i masłem, po chwili dolewam olej i dalej ucieram. Dodaję proszek z mąką, następnie kakao i jeśli ciasto jest zbyt gęste, dolewam mleko.
    Na dnie tartaletek lub innych małych foremek do zapiekania, układam obrane i pokrojone kawałki gruszki. Na gruszki przelewam ciasto, jeśli jest gęste należy je docisnąć do dna. Foremki wstawiam do piekarnika nagrzanego na 170 stopni i piekę ok. 20 minut. Można polać przed podaniem likierem np. czekoladowym lub śmietankowym.
    Smacznego!

    1 października 2012

    Bita śmietana z malinami i musem czekoladowym

    Deser na życzenie i na poprawę nastroju :)


    Składniki na 4 porcje:
    300 ml śmietanki  30%
    tabliczka gorzkiej czekolady
    łyżka masła
    garść malin


    Na dno pucharków wrzucam po kilka malin. 200 ml schłodzonej śmietanki ubijam ze szczyptą soli, przekładam na maliny.
    W garnku zagotowuję 100 ml śmietanki, wrzucam połamaną czekoladę, zdejmuję z ognia i mieszając, rozpuszczam czekoladę. Pozostawiam do lekkiego wystygnięcia na ok. 3-4 minuty, po tym czasie dodaję łyżkę masła i ponownie mieszając, rozpuszczam je w sosie czekoladowym. Odstawiam na 10 minut do wystygnięcia, po czym przelewam na bitą śmietanę. Pucharki chłodzę w ,lodówce min. 1 godzinę.
    Dekoruję malinami i miętą.
    Smacznego :)

    23 lipca 2012

    Ciastko z mikrofalówki

    Zdarza się Wam czasem popełnić jakieś kulinarne przestępstwo? Coś, co jest piekielnie niezdrowe i gdy, już to popełnicie macie wyrzuty sumienia...? Mi się właśnie to przydarzyło! Nie dość, że jest bardzo kaloryczne, to jeszcze przygotowane w niezdrowej mikrofali. Obłędnie pyszne i szybkie w przygotowaniu, no ale nie polecam!!! A tym czymś jest czekoladowe ciastko z mikrofalówki, o którym tak naopowiadała mi koleżanka, że uległam i je popełniłam!


    Składniki:
    łyżka gorzkiego kakao
    czubata łyżka cukru (użyłam trzcinowego)
    szczypta proszku do pieczenia
    2 czubate łyżki mąki
    1 jajko
    2 łyżki oleju
    2 łyżki mleka
    7 orzechów nerkowca
    7 orzechów laskowych


    Do dużego kubka należy wsypać kakao, proszek do pieczenia, cukier i mąkę i wszystko wymieszać. Wbić jajko, wlać olej i mleko i ponownie całość dokładnie wymieszać. Wrzucić orzechy. Kubek z taką masą włożyć do mikrofalówki na 4 minuty. Niestety nie wiem, jak ten czas ma się do mocy mikrofali, bo nie udało mi się dojrzeć, jaką moc ma moja obudowana kuchenka. Ciastko delikatnie należy wyjąc z kubeczka i cieszyć się smakiem, do pojawienia się pierwszych gryzących wyrzutów sumienia :)

    10 lipca 2012

    Śmietanowy brzoskwiniowiec

    Najprostsze desery są jednak najlepsze! Dowodem tego jest ten szybki i mało skomplikowany podwieczorek, który wyczarowałam z resztek bitej śmietanki. Polecam :)


    Składniki:
    200 ml śmietanki 30%
    dwie brzoskwinie
    kilka małych bezików
    odrobina czekolady do posypania
    łyżka posiekanych orzechów włoskich

    Śmietankę ubiłam i warstwami układałam: śmietankę, posypałam rozkruszoną bezą, na to pokrojone brzoskwinie i jeszcze raz taka warstwa. Całość deseru posypałam wiórkami czekoladowymi i orzachami oraz posypałam bezą. Smacznego :)

    9 lipca 2012

    Ciasteczka sezamowe

    Ostatnio mam manię sezamową, robię chałwę za chałwą, posypuję sezamem wszystko co się da. Przyszedł więc czas na wielokrotnie polecane ciasteczka sezamowe, których przepis zaczerpnęłam z Tej strony.
    No cóż ciasteczka pięknie wyglądają, ale to raczej nie moja bajka, wolę sezam w innej postaci. Mimo iż zmniejszyłam o połowę ilość cukru, ciastka wyszły baaardzoo słodkie, dla prawdziwych ciasteczkowych potworów, do których ja się chyba jednak nie zaliczam...:) No ale, ciastka można podarować takiemu słodkiemu potworkowi, bo jako podarunek świetnie się prezentują :)


    Składniki:
    2/3 szklanki sezamu
    100 g masła
    1 i 1/4 szklanki mąki
    pół szklanki brązowego cukru
    1 jajko
    opakowanie cukru waniliowego
    płaska łyżeczka proszku do ieczenia
    szczypta soli
    szczypta cynamonu

    Sezam uprażyłam chwilę na patelni i odstawiłam do wystygnięcia. W misce utarłam masło z cukrem waniliowym i brązowym, dodałam jajko i mieszając dalej, dodałam mąkę, proszek do pieczenia, sól i cynamon. Na samym końcu wsypałam do masy sezam, ulepiłam kulę i wstawiłam na 1 godzinę do lodówki. Potem z kuli odrywałam po kawałku ciasta i formowałam kulę, którą kładłam na blaszkę i lekko rozpłaszczałam dłonią, aby powstał taki talarek. Ciasteczka posypałam sezamem i wstawiłam do nagrzanego do 180 stopni piekarnika, piekłam ok. 13 minut. Ciasteczka bardzo rosną podczas pieczenia, więc należy je poukładać na blaszce w sporych odstępach. Zaraz po upieczeniu są miękkie, więc należy odczekać chwilę ze zdjęciem ich z papieru do pieczenia.
    Smacznego :)


    2 lipca 2012

    Galaretkowy pucharek z owocami

    Uwielbiam takie desery :) Doskonałe na upały :) Orzeźwiające i pachnące sezonowymi owocami!


    Składniki na 8 pucharków:
    opakowanie cytrynowej galaretki
    2 opakowania truskawkowej galaretki
    2 brzoskwinie
    kilka truskawek
    1/3 szklanki maślanki

    Przygotowuję galaretkę cytrynową i odstawiam do wystygnięcia.
    Na dno pucharków wrzucam obrane i pokrojone kawałki brzoskwiń, zalewam galaretką i wstawiam do lodówki do zastygnięcia. Rozpoczynam przygotowania 2 warstwy: rozpuszczam 1 galaretkę truskawkową, odstawiam do lekkiego stężenia. Gdy jest już dobra, wlewam do niej maślankę, mieszam dokładnie łyżką, aby połączyła się z galaretką i wlewam do pucharków jako drugą warstwę deseru. Odstawiam do lodówki.
    Rozpuszczam kolejną galaretkę wg przepisu na opakowaniu. W pucharkach układam pokrojone truskawki i zalewam zimną galaretką. Deser wstawiam na kilka godzin do lodówki.
    Smacznego!

    24 czerwca 2012

    Galaretkowy deser truskawkowy

    Prosty i szybki sposób na przepyszny deser!

    Składniki:
    1 galaretka truskawkowa
    100 ml kefiru
    ok. 20 dag truskawek

    Galaretkę przygotowuję zgodnie z przepisem na opakowaniu, odstawiam do lekkiego stężenia. Następnie wsypuję do galaretki truskawki i miksuję. Połowę masy przelewam do drugiej miski, do której dolewam kefir i chwilę miksuję całość. Na dno pucharków lub kieliszków wylewam masę kefirową, wstawiam do lodówki. Po kilku minutach, gdy masa bardziej stężeje, wlewam na nią drugą zawartość drugiej miski tj. galaretkę zmiksowaną z samymi truskawkami. Wstawiam do lodówki. Przed podaniem dodaję pokrojone truskawki, posypuję startą czekoladą.
    Polecam!

    19 czerwca 2012

    Truskawkowa pokusa czyli torcik na biszkopcie z delikatną pianką i truskawkami w galaretce

    Sezon truskawkowy w pełni, a zatem truskawki grają w moim menu pierwsze skrzypce. Jem je na śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację :) A co! Dieta truskawkowa raz w roku zdecydowanie wskazana!


    Główny składnik - ok. 1 kg truskawek.

    Składniki na biszkopt:
    5 jajek
    5 łyżek mąki tortowej
    5 łyżek mąki ziemniaczanej
    8 łyżek cukru
    płaska łyżeczka proszku do pieczenia
    szczypta soli

    Torcik zaczynam od upieczenia biszkoptu. Ja mam swój sprawdzony od lat przepis. Najpierw białka oddzielam od żółtek, białka ubijam ze szczyptą soli. Do ubitych białek dodaję partiami cukier i po jednym żółtku i delikatnie mieszam łyżką (jeśli chcecie użyć miksera to należy masę mieszać na najniższych obrotach). Następnie dodaję partiami mąkę, na przemian tortową z ziemniaczaną oraz proszek. Masę przelewam do średniej tortownicy i piekę w 160 stopniach przez ok. 30 minut. Po upieczeniu wyciągam tortownicę i odwracam ją "do góry nogami" i zostawiam tak do całkowitego wystygnięcia.

    Składniki na piankę:
    300 ml śmietanki 30%
    galaretka zielona

    Galaretkę rozpuszczam w 1 i 1/4 szklanki wody, gdy lekko stężeje dodaję do niej ubitą śmietankę i delikatnie całość mieszam.

    Potrzebne będą jeszcze dwie czerwone galaretki, które rozpuszczam w 3 szklankach wody i odstawiam do lekkiego stężenia.

    Gdy biszkopt wystygnie dzielę go na dwie części (właściwie na trzy, ale tej górnej warstwy nie daję). A więc na jedną część wylewam tężejącą masę piankę, wtapiam w nią truskawki w całości. Przykrywam drugim blatem biszkoptu na który układam truskawki i wylewam wcześniej przygotowaną galaretkę. Torcik wstawiam na kilka godzin do lodówki.
    Smacznego!

    16 maja 2012

    Ciastka - Kruche rurki bez cukru z dżemem truskawkowym

    Przepis zaczerpnięty z Tej strony. Rurki kruche, dzięki nadzieniu wystarczająco słodkie i bardzo delikatne w smaku. Takie moje smaki:) Na pewno powtórzę je z owocami!


    Składniki:
    3 szklanki mąki
    1 szklanka śmietany (użyłam 12%)
    kostka masła
    dżem truskawkowy


    Z podanych składników zagniotłam ciasto i włożyłam je na noc do lodówki.
    Na stolnicy rozwałkowałam partiami ciasto jak na pierogi, wycięłam prostokąty ok.  5x8 cm , na dłuższym boku każdego rozprowadziłam dżem i delikatnie robiąc po bokach małe zakładki, zawinęłam w rurki, dociskając końce, aby dżem w trakcie pieczenia nie wypłynął. Rurki ułożyłam na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce i piekłam ok. 25 minut w 170 stopniach.
    Można oczywiście po upieczeniu posypać je cukrem pudrem.
    Smacznego:)

    15 maja 2012

    Pyszne gofry

    Długo szukałam idealnego przepisu na gofry. Ten taki właśnie jest! Gofry są pulchne i lekko chrupiące.


    Składniki:
    2 szklanki mąki
    1 szklanka mleka
    1 szklanka wody gazowanej
    2 jaja
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1 łyżeczka cukru waniliowego
    1 łyżka oleju

    Białka oddzielam od żółtek. Do misy z żółtkami wsypuję mąkę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, wlewam mleko, łyżkę oleju i wodę i całość miksuję na gładką masę. W drugiej misce ubijam białka, które delikatnie łączę z masą. Ciasto piekę w gofrownicy, którą co kilka gofrów smaruję olejem.
    Gofry podaję posypane cukrem pudrem, posmarowane konfiturą z wiśni lub ze świeżymi owocami.
    W zależności od wielkości gofrownicy, z podanej ilości ciasta wychodzi dość sporo gofrów (mi wyszło 12 sztuk).
    Smacznego!

    3 maja 2012

    Cranberry Noel - ciastka z pistacjami i żurawiną i ze stewią

    Do zrobienia tych ciasteczek zainspirowała mnie  Wiosanna.
    Postanowiłam jednak ciut poeksperymentować i zrobić je ze stewią. Ponieważ są to ciasteczka kruche i mocno maślane, stewia świetnie sprawdziła się w takiej kompozycji i nie odczuwa się pod żadnym względem braku cukru.


    Składniki:
    180 g masła
    2 łyżki mleka
    16 rozkruszonych tabletek stewii ( myślę, że można dać spokojnie mniej, bo ciasteczka były dosyć słodkie)
    1 łyżeczka cukru waniliowego (pominęłam)
    szczypta soli
    250 g maki
    40 g pistacji
    40 g suszonej żurawiny

    Miękkie masło posiekałam i wrzuciłam do miski, dodałam mleko, stewię i sól i utarłam na jednolitą masę. 
    Dodałam posiekane na małe kawałki pistacje i pokrojoną na drobno żurawinę, połączyłam z masą maślaną i następnie wsypałam mąkę i całość ciasta wyrobiłam ręką.
    Ciasto podzieliłam na dwie części, z każdej uformowałam wałek o średnicy ok. 3-4 cm, zawinęłam w folię i wstawiłam na ok. 40 minut do zamrażalnika. Po tym czasie wałki ciasta pokroiłam w 4 mm krążki, ułożyłam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na ok. 12-14 minut.
    Smacznego!

    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...